Fii inteligent la matematica

       In anul scolar 2011-2012 in scoala noastra s-a desfasurat, in data de 3 aprilie, concursul national pentru clasele II-IV, "FII INTELIGENT LA MATEMATICA". Au fost prezenti 180 de elevi de la Liceul Sportiv Galati, Scolile 1 si 2 Piscu si scoala noastra. Coordonatorul acestui concurs, inv. Buruiana Lenuta, s-a declarat multumita de modul cum a decurs concursul si speram noi si de rezultatele obtinute de elevii scolii noastre.
S-au remarcat urmatorii elevi:
STOICA ELIAS - PREMIUL I
IORDACHE ANA - PREMIUL II
CODREANU ALEXANDRU - PREMIUL II
POPA DENISA - PREMIUL II
SPANU ALEXANDRU - PREMIUL II
GHERGHISAN SEBASTIAN - MENTIUNE
GHICA TEODORA - MENTIUNE

La CONCURSUL INTERJUDETEAN DE MATEMATICA "ALTERNATIV MATH" s-au evidentiat elevii:
PREMIUL I- PALADE GEORGIANA
MENTIUNE- SEREA ANDREEA
MENTIUNE- HAHUI RAZVAN